witajcie

Witajcie – Czyli jak się to wszystko zaczyna.

Witajcie na stronie Okopowy.eu. Powstała ona, by szerzyć wiedzę na temat I wojny światowej i konfliktów zbrojnych do 1920 roku włącznie. Jednocześnie jest dla mnie motywacją do zgłębiania historii tego fascynującego okresu, a wszystko zaczyna się tak…

Od dawna zbierałem się do stworzenia serwisu, który będzie motywował mnie do ciągłego rozwoju i zgłębiania konkretnej tematyki. Nie wiedziałem czym chcę się zajmować. Początkowo miała to być historia 1 i 2 Armii Wojska Polskiego, z którą wiążą mnie historie rodzinne. Niestety rozmnożyło się ostatnio stron na ten temat. Uważam, że szkoda pracy, która powielałaby po raz kolejny te same informacje. Sięgnąłem więc dalej. Mój pradziadek walczył w wojnie Polsko – Bolszewickiej, naturalnym drugim wyborem wydał mi się rok 1920, którym do tej pory się zbytnio nie interesowałem. Zapadła jakaś decyzja. Niestety nie da rady opowiadać o wydarzeniach tej wojny bez otarcia się chociaż o Wielką Wojnę. Ostatecznie wybór padł na I wojnę światową i okres tuż po. Temat szalenie interesujący i jednocześnie mało popularny.

Zacząłem od strony na Facebooku. Posty cieszą się zainteresowaniem, więc czas rozszerzyć działalność. Na razie na bloga. Jak to będzie wyglądać?

Po pierwsze – trzy razy w tygodniu publikować będę na Facebooku wpisy podobne jak do tej pory. Możecie być spokojni, nie będą to jedyne wpisy pojawiające się na tym portalu społecznościowym.

Po drugie – raz w tygodniu na blogu pojawi się wpis o większej objętości, wraz z bibliografią. To wszystko dla tych, którzy łakną większych dawek wiedzy jednocześnie.

Po trzecie – z czasem planuję rozszerzenie działalności o kolejną formę dotarcia do Was moi drodzy czytelnicy. Czy będzie to forma kanału na YouTube, czy Podcast jeszcze zobaczymy.

Witajcie więc raz jeszcze i zapraszam do śledzenia strony Okopowy.eu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *